BiałystoKreatywny #5 - nowy rok, nowe spotkanie !Tak jak zapowiadaliśmy, od początku roku rozpoczynamy nową serię spotkań. W zeszłorocznym wpisie mówiliśmy o planowanych zmianach, więc będziemy trochę eksperymentować z formą spotkań, aby wybrać tą najlepszą (lub kilka różnych).

Nasze piąte spotkanie ma nam posłużyć do lepszego poznania siebie i omówienia planu działań na nowy rok, dlatego dostaje kryptonim „Small Talks”.
Na spotkaniu mamy ograniczony czas i przestrzeń, dlatego osoby, które chcą przynieść swoje najnowsze dzieła prosimy o ograniczenie ich liczby do max. 5. 

PLAN NA BIAŁYSTOKREATYWNY 2014 

Uczestnicy naszych spotkań mają szeroki wachlarz umiejętności z różnych dziedzin, dlatego chcemy omówić projekty, które pomogą je zaprezentować i połączyć razem. Chcemy pokazać miastu naszą inicjatywę, Wasze umiejętności i powoli rozpocząć misję uświadamiania społeczeństwa przyzwyczajonych do sieciówek, centrów handlowych i masówek, jak dużą wartość mają dzieła wychodzące z naszych rąk i serc. Każdy, kto przyjdzie będzie miał okazję podrzucić swój pomysł na pokazanie naszych umiejętności miastu. 

ZBIÓR PODLASKICH RĘKODZIELNIKÓW 

W nowym roku nie chcemy ograniczać naszych spotkań do jednego dużego w miesiącu, ale również oprócz akcji i projektów miejskich, rozszerzyć je o kilka mniejszych, które będą miały swój konkretny cel. W najbliższej przyszłości chcemy stworzyć bazę podlaskich rękodzielników z wszelkich dziedzin podpadających pod „kreatywne” – od decoupage przez malarzy i kosmetyczki po wytwórców z gliny. To pozwoli nam ich pogrupować i pomóc w organizacji mniejszych spotkań specjalnie dla nich, aby wspólnie mogli dzielić się pasją i wymieniać doświadczeniami. 

SYTUACJA W ŚWIECIE HANDMADE 

Mnóstwo rzeczy dzieje się w naszym rękodzielniczym świecie, a będzie się działo jeszcze więcej – medialny boom na rękodzieło wciąż przed nami. Warto być na czasie i odpowiednio się do niego przygotować. Mamy do Was mnóstwo pytań do przedyskutowania odnośnie sytuacji w rękodziele, blogosfery, działań w Internecie i poza nim. Wspólnie poszerzymy naszą wiedzę i zainspirujemy pomysłami na dalsze działania. 

PREZENTACJE UCZESTNIKÓW 

Kolejna eksperymentalna nowość naszych spotkań. Chcemy pomóc w promowaniu inicjatyw naszych uczestników, a także dowiedzieć się czegoś więcej o ich działaniach. Dlatego podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję na ich prezentację. Aby uniknąć chaosu wybieramy maksymalnie 3 osoby, które w danym spotkaniu je poprowadzą. W tym miesiącu będą to:


Barwny stok, czyli inicjatywa Pauli i Moniki. Dziewczyny przybliżą nam ich artystyczny projekt, opowiedzą o swoim debiucie na Up To Date 2013, a także Monika opowie o malowanych przez nią portretach i karykaturach.


Karolina Krupa, czyli utalentowany fotograf i rękodzielnik opowie nam o blaskach i cieniach zakładania własnej działalności gospodarczej, jak ten proces wygląda w praktyce i co czeka tych, którzy się na to zdecydują.

Sylwia Dec opowie o domowej żywności, dbaniu o jakość życia oraz jak te idee wpływają na tworzone przez nią rękodzieło.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA SPOTKANIE !
Data spotkania: 26 styczeń (niedziela) o godzinie 13:00
Miejsce spotkania: Kawiarnio-Księgarnia „Spółdzielnia” ul. Marii Skłodowskiej-Curie 8/1
Wydarzenie na Facebooku: LINK

WASZE KOMENTARZE:

  1. Zdecydowanie dobry plan. Tylko pytanie jak to chcecie realizować w praktyce. I moja uwaga aby robić też spotkania ogólne aby różne dziedziny mogły się przenikać.

  2. Dziękuję za zaproszenie.Tak bym w końcu chciała dotrzeć na to spotkanie...Postaram się, ale jeszcze nie potwierdzę. Pozdrawiam.

Zostaw swój komentarz